Today Visit  2,483 [ All 7,274,918 ]
Today Check 4,174 [ All 12,490,455 ]
Thai English
Train No.
109
Type
Rapid
Start-Final
Bangkok - Chiang Mai
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Bangkok
13:45
2
Sam Sen
13:58
14:00
3
Bang Sue Junction
14:06
14:08
4
Nikhom Rotphai Khomo Sip-et
14:13
14:14
5
Bang Khen
14:19
14:20
6
Lak Si
14:26
14:27
7
Don Muang
14:33
14:34
8
Rangsit
14:42
14:43
9
Ayutthaya
15:17
15:19
10
Ban Phachi Junction
15:36
15:37
11
Tha Rua
15:50
15:51
12
Ban Mo
15:57
15:58
13
Lop Buri
16:21
16:23
14
Ban Mi
16:49
16:50
15
Chansen
17:02
17:05
16
Chong Khae
17:12
17:13
17
Ban Takhli
17:27
17:28
18
Nong Pho
17:50
17:51
19
Nakhon Sawan
18:24
18:27
20
Pak Nam Pho
18:33
18:34
21
Chumsaeng
19:02
19:03
22
Bang Mun Nak
19:17
19:18
23
Taphan Hin
19:36
19:37
24
Phichit
19:59
20:00
25
Bang Krathum
20:13
20:14
26
Phitsanulok
20:35
20:37
27
Phrom Phiram
20:57
21:03
28
Nong Tom
21:12
21:13
29
Phichai
21:34
21:35
30
Ban Dara Junction
21:46
21:47
31
Tha Sak
21:52
21:59
32
Tron
22:06
22:07
33
Uttaradit
22:20
22:23
34
Sila At
22:27
22:37
35
Pang Ton Phung
23:01
23:08
36
Den Chai
23:39
23:42
37
Ban Pin
0:16
0:17
38
Mae Mo
1:18
1:19
39
Nakhon Lampang
1:54
2:04
40
Khun Tan
2:57
2:58
41
Lamphun
3:43
3:44
42
Chiang Mai
4:05
4:05