Today Visit  567 [ All 7,058,660 ]
Today Check 982 [ All 12,125,492 ]
Thai English
Train No.
109
Type
Rapid
Start-Final
Bangkok - Chiang Mai
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Bangkok
00.00
13.45
2
Sam Sen
13.58
14.00
3
Bang Sue Junction
14.06
14.08
4
Nikhom Rotphai Khomo Sip-et
14.13
14.14
5
Bang Khen
14.19
14.20
6
Lak Si
14.26
14.27
7
Don Muang
14.33
14.34
8
Rangsit
14.42
14.43
9
Ayutthaya
15.17
15.19
10
Ban Phachi Junction
15.36
15.37
11
Tha Rua
15.50
15.51
12
Ban Mo
15.57
15.58
13
Lop Buri
16.21
16.23
14
Ban Mi
16.49
16.50
15
Chong Khae
17.12
17.13
16
Ban Takhli
17.27
17.28
17
Nong Pho
17.50
17.51
18
Nakhon Sawan
18.02
18.27
19
Pak Nam Pho
18.33
18.34
20
Chumsaeng
19.02
19.03
21
Bang Mun Nak
19.17
19.18
22
Taphan Hin
19.36
19.37
23
Phichit
19.59
20.00
24
Bang Krathum
20.13
20.14
25
Phitsanulok
20.35
20.37
26
Phrom Phiram
20.57
21.03
27
Nong Tom
21.12
21.13
28
Phichai
21.34
21.35
29
Ban Dara Junction
21.46
21.47
30
Tha Sak
21.52
21.59
31
Tron
22.06
22.07
32
Uttaradit
22.20
22.23
33
Sila At
22.27
22.37
34
Den Chai
23.39
23.42
35
Ban Pin
00.16
00.17
36
Mae Mo
01.18
01.19
37
Nakhon Lampang
01.54
02.04
38
Khun Tan
02.57
02.58
39
Lamphun
03.43
03.44
40
Chiang Mai
04.05
00.00