Today Visit  1,740 [ All 5,813,239 ]
Today Check 2,676 [ All 9,981,672 ]
Thai English
Train No.
36
Type
Special Express
Start-Final
Butterworth - Bangkok
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Butterworth
13:15
2
Padang Besar
17.40
3
Khlong Ngae
18.06
18.07
4
Hat Yai Junction
18.30
18.45
5
Phatthalung
20.17
20.19
6
Thung Song Junction
21.57
22.07
7
Surat Thani
23.54
23.57
8
Chumphon
02.23
02.34
9
Bang Saphan Yai
04.03
04.04
10
Hua Hin
06.26
06.29
11
Phetchaburi
07.26
07.27
12
Rachaburi
08.12
08.13
13
Nakhon Pathom
09.01
09.03
14
Sala Ya
09.30
09.31
15
Bang Bamru
09.49
09.50
16
Bang Sue Junction
10.06
10.08
17
Sam Sen
10.15
10.17
18
Bangkok
10.30