Today Visit  2,381 [ All 5,810,924 ]
Today Check 3,756 [ All 9,978,021 ]
Thai English
Train No.
42
Type
Special Express
Start-Final
Yala - Bangkok
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Yala
14.55
2
Pattani
15.18
15.19
3
Hat Yai Junction
16.18
16.23
4
Phatthalung
17.34
17.36
5
Thung Song Junction
18.58
19.03
6
Khlong Chan Di
19.24
19.25
7
Ban Song
19.49
19.50
8
Na San
20.04
20.05
9
Surat Thani
20.31
20.41
10
Chaiya
21.07
21.08
11
Lang Suan
21.51
21.52
12
Sawi
22.20
22.21
13
Chumphon
22.43
22.49
14
Pathiu
23.09
23.10
15
Map Ammarit
23.30
23.38
16
Bang Saphan Yai
00.18
00.19
17
Prachuap Khiri Khan
01.16
01.17
18
Wang Phong
02.02
02.03
19
Hua Hin
02.18
02.22
20
Phetchaburi
03.08
03.10
21
Rachaburi
03.48
03.50
22
Ban Pong
04.18
04.19
23
Nakhon Pathom
04.36
04.38
24
Sala Ya
05.01
05.02
25
Bang Bamru
05.16
05.18
26
Bang Sue Junction
05.33
05.35
27
Sam Sen
05.41
05.43
28
Bangkok
05.55