Today Visit  375 [ All 5,805,850 ]
Today Check 490 [ All 9,969,827 ]
Thai English
Train No.
44
Type
Special Express
Start-Final
Surat Thani - Bangkok
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Surat Thani
20.41
2
Chaiya
21.07
21.08
3
Lang Suan
21.51
21.52
4
Sawi
22.20
22.21
5
Chumphon
22.43
22.49
6
Pathiu
23.09
23.1
7
Map Ammarit
23.30
23.38
8
Bang Saphan Yai
0.18
0.19
9
Prachuap Khiri Khan
1.16
1.17
10
Wang Phong
2.02
2.03
11
Hua Hin
2.18
2.22
12
Phetchaburi
3.08
3.10
13
Rachaburi
3.48
3.50
14
Ban Pong
4.18
4.19
15
Nakhon Pathom
4.36
4.38
16
Sala Ya
5.01
5.02
17
Bang Bamru
5.16
5.18
18
Bang Sue Junction
5.33
5.35
19
Sam Sen
5.41
5.43
20
Bangkok
5.55
00.00