Today Visit  3,442 [ All 7,498,182 ]
Today Check 5,519 [ All 12,866,126 ]
Thai English
Train No.
44
Type
Special Express
Start-Final
Surat Thani - Bangkok
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Surat Thani
20:41
2
Chaiya
21:07
21:08
3
Lang Suan
21:51
21:52
5
Sawi
22:20
22:21
6
Chumphon
22:43
22:49
7
Pathiu
23:09
23:10
8
Map Ammarit
23:30
23:31
9
Bang Saphan Yai
0:18
0:19
10
Prachuap Khiri Khan
1:16
1:17
11
Wang Phong
2:02
2:03
12
Hua Hin
2:18
2:22
13
Phetchaburi
3:08
3:10
14
Rachaburi
3:48
3:50
15
Ban Pong
4:18
4:19
16
Nakhon Pathom
4:36
4:38
17
Sala Ya
5:01
5:02
18
Bang Bamru
5:16
5:18
19
Bang Sue Junction
5:33
5:35
20
Sam Sen
5:41
5:43
21
Bangkok
5:55
5:55