Today Visit  2,304 [ All 7,740,830 ]
Today Check 3,772 [ All 13,263,677 ]
Thai English
Train No.
7
Type
Special Express
Start-Final
Bangkok - Chiang Mai
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Bangkok
8:30
2
Sam Sen
8:40
8:42
3
Bang Sue Junction
8:48
8:50
4
Bang Khen
8:59
9:00
5
Lak Si
9:06
9:07
6
Don Muang
9:12
9:13
7
Rangsit
9:20
9:21
8
Ayutthaya
9:47
9:48
9
Lop Buri
10:28
10:29
10
Nakhon Sawan
11:37
11:40
11
Taphan Hin
12:25
12:26
12
Phichit
12:45
12:46
13
Phitsanulok
13:12
13:22
14
Uttaradit
14:22
14:27
15
Sila At
14:30
14:33
16
Den Chai
15:23
15:24
17
Ban Pin
15:56
15:57
18
Nakhon Lampang
17:30
17:33
19
Khun Tan
18:22
18:23
21
Lamphun
19:14
19:15
22
Chiang Mai
19:30
00:00