Today Visit  1,104 [ All 6,828,342 ]
Today Check 1,694 [ All 11,732,824 ]
Thai English
Train No.
7
Type
Special Express
Start-Final
Bangkok - Chiang Mai
No.
Stop Station
Arr
Dep
1
Bangkok
00.00
08.30
2
Sam Sen
08.40
08.42
3
Bang Sue Junction
08.48
08.50
4
Bang Khen
08.59
09.00
5
Lak Si
09.06
09.07
6
Don Muang
09.12
09.14
7
Rangsit
09.20
09.21
8
Ayutthaya
09.47
09.48
9
Lop Buri
10.28
10.29
10
Nakhon Sawan
11.37
11.40
11
Taphan Hin
12.25
12.26
12
Phichit
12.45
12.46
13
Phitsanulok
13.12
13.22
14
Uttaradit
14.22
14.27
15
Sila At
14.30
14.33
16
Den Chai
15.23
15.24
17
Ban Pin
15.56
15.57
18
Nakhon Lampang
17.30
17.33
19
Khun Tan
18.22
18.23
20
Lamphun
19.14
19.15
21
Chiang Mai
19.30
00.00