Visit today  1,970 [ All 7,669,064 ]
Check today 3,001 [ All 13,146,433 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  105 :   Bangkok - Sila At
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 21:00
2 Sam Sen 21:10 21:11
3 Bang Sue Junction 21:15 21:17
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 21:21 21:22
5 Bang Khen 21:26 21:27
6 Lak Si 21:33 21:34
7 Don Muang 21:40 21:42
8 Rangsit 21:49 21:50
9 Bang Pa-in 22:10 22:11
10 Ayutthaya 22:22 22:23
11 Ban Phachi Junction 22:37 22:38
12 Tha Rua 22:48 22:49
13 Ban Mo 22:55 22:56
14 Lop Buri 23:14 23:16
15 Ban Mi 23:36 23:37
16 Chansen 23:47 23:48
17 Chong Khae 23:54 23:55
18 Ban Takhli 0:05 0:06
20 Nakhon Sawan 0:47 0:50
22 Chumsaeng 1:27 1:33
23 Bang Mun Nak 1:45 1:46
25 Taphan Hin 2:09 2:10
27 Phichit 2:32 2:33
28 Bang Krathum 2:45 2:46
29 Phitsanulok 3:06 3:09
30 Phrom Phiram 3:29 3:30
31 Nong Tom 3:38 3:39
32 Phichai 3:58 3:59
33 Ban Dara Junction 4:08 4:09
34 Tha Sak 4:13 4:14
35 Tron 4:21 4:22
36 Uttaradit 4:34 4:36
37 Sila At 4:40 4:40