Visit today  2,376 [ All 8,371,702 ]
Check today 3,804 [ All 14,287,376 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  109 :   Bangkok - Chiang Mai
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 13:45
2 Sam Sen 13:58 14:00
3 Bang Sue Junction 14:06 14:08
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 14:13 14:14
5 Bang Khen 14:19 14:20
6 Lak Si 14:26 14:27
7 Don Muang 14:33 14:34
8 Rangsit 14:42 14:43
9 Ayutthaya 15:17 15:19
10 Ban Phachi Junction 15:36 15:37
11 Tha Rua 15:50 15:51
12 Ban Mo 15:57 15:58
13 Lop Buri 16:21 16:23
14 Ban Mi 16:49 16:50
15 Chong Khae 17:12 17:13
16 Ban Takhli 17:27 17:28
17 Nong Pho 17:50 17:51
18 Nakhon Sawan 18:24 18:27
19 Pak Nam Pho 18:33 18:34
20 Chumsaeng 19:02 19:03
21 Bang Mun Nak 19:17 19:18
22 Taphan Hin 19:36 19:37
23 Phichit 19:59 20:00
24 Bang Krathum 20:13 20:14
25 Phitsanulok 20:35 20:37
26 Phrom Phiram 20:57 21:03
27 Nong Tom 21:12 21:13
28 Phichai 21:34 21:35
29 Ban Dara Junction 21:46 21:47
30 Tha Sak 21:52 21:59
31 Tron 22:06 22:07
32 Uttaradit 22:20 22:23
33 Sila At 22:27 22:37
34 Den Chai 23:39 23:42
35 Ban Pin 0:16 0:17
36 Mae Mo 1:18 1:19
37 Nakhon Lampang 1:54 2:04
38 Khun Tan 2:57 2:58
39 Lamphun 3:43 3:44
40 Chiang Mai 4:05 4:05