Visit today  3,141 [ All 7,661,840 ]
Check today 4,951 [ All 13,135,137 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  109 :   Bangkok - Chiang Mai
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 13:45
2 Sam Sen 13:58 14:00
3 Bang Sue Junction 14:06 14:08
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 14:13 14:14
5 Bang Khen 14:19 14:20
6 Lak Si 14:26 14:27
7 Don Muang 14:33 14:34
8 Rangsit 14:42 14:43
9 Ayutthaya 15:17 15:19
10 Ban Phachi Junction 15:36 15:37
11 Tha Rua 15:50 15:51
12 Ban Mo 15:57 15:58
13 Lop Buri 16:21 16:23
14 Ban Mi 16:49 16:50
15 Chansen 17:02 17:05
16 Chong Khae 17:12 17:13
17 Ban Takhli 17:27 17:28
18 Nong Pho 17:50 17:51
19 Nakhon Sawan 18:24 18:27
20 Pak Nam Pho 18:33 18:34
21 Chumsaeng 19:02 19:03
22 Bang Mun Nak 19:17 19:18
23 Taphan Hin 19:36 19:37
24 Phichit 19:59 20:00
25 Bang Krathum 20:13 20:14
26 Phitsanulok 20:35 20:37
27 Phrom Phiram 20:57 21:03
28 Nong Tom 21:12 21:13
29 Phichai 21:34 21:35
30 Ban Dara Junction 21:46 21:47
31 Tha Sak 21:52 21:59
32 Tron 22:06 22:07
33 Uttaradit 22:20 22:23
34 Sila At 22:27 22:37
35 Pang Ton Phung 23:01 23:08
36 Den Chai 23:39 23:42
37 Ban Pin 0:16 0:17
38 Mae Mo 1:18 1:19
39 Nakhon Lampang 1:54 2:04
40 Khun Tan 2:57 2:58
41 Lamphun 3:43 3:44
42 Chiang Mai 4:05 4:05