Visit today  372 [ All 8,600,266 ]
Check today 580 [ All 14,656,187 ]
Thai English
Type : Special Express Train  
Train No.  13 :   Bangkok - Chiang Mai
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 19:35
2 Sam Sen 19:48 19:50
3 Bang Sue Junction 19:56 19:57
4 Bang Khen 20:07 20:08
5 Lak Si 20:14 20:15
6 Don Muang 20:21 20:23
7 Rangsit 20:31 20:32
8 Ayutthaya 21:06 21:07
9 Lop Buri 21:58 22:00
10 Nakhon Sawan 23:28 23:31
12 Phichit 1:06 1:07
13 Phitsanulok 1:47 1:49
14 Uttaradit 3:05 3:08
15 Sila At 3:11 3:21
16 Den Chai 4:16 4:19
17 Ban Pin 4:52 4:53
18 Nakhon Lampang 6:30 6:33
19 Khun Tan 7:32 7:37
20 Lamphun 8:19 8:21
21 Chiang Mai 08:40 00:00