Visit today  3,148 [ All 7,661,847 ]
Check today 4,958 [ All 13,135,144 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  133 :   Bangkok - Nong Khai
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 20:45
2 Sam Sen 20:57 20:59
3 Bang Sue Junction 21:04 21:06
4 Bang Khen 21:16 21:17
5 Lak Si 21:23 21:24
6 Don Muang 21:30 21:31
7 Rangsit 21:40 21:41
8 Ayutthaya 22:17 22:18
9 Ban Phachi Junction 22:37 22:38
10 Saraburi 23:01 23:02
11 Kaeng Khoi Junction 23:13 23:15
12 Lam Narai 0:40 0:43
13 Phaendin Thong 1:05 1:09
14 Khok Khli 1:23 1:27
15 Bamnet Narong 2:23 2:24
16 Chatturat 2:42 2:43
17 Ban Luam 3:10 3:11
18 Bua Yai Junction 3:47 3:57
19 Nong Bua Lai 4:09 4:10
20 Muang Phon 4:30 4:31
21 Ban Phai 4:56 4:59
22 Khon Kaen 5:32 5:35
23 Nam Phong 6:05 6:06
24 Khao Suan Kwang 6:20 6:21
25 Non Sa-at 6:33 6:34
26 Huai Koeng 6:42 6:45
27 Kumphawapi 6:55 6:56
28 Huai Sam Phat 7:06 7:07
29 Udon Thani 7:33 7:40
30 Nong Khai 8:35 8:35