Visit today  3,201 [ All 7,661,900 ]
Check today 5,021 [ All 13,135,207 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  135 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 6:40
2 Sam Sen 6:53 6:55
3 Bang Sue Junction 7:02 7:12
4 Bang Khen 7:22 7:23
5 Lak Si 7:30 7:31
6 Don Muang 7:37 7:39
7 Rangsit 7:48 7:49
8 Chiang Rak 7:56 7:57
9 Ayutthaya 8:25 8:26
10 Ban Phachi Junction 8:47 8:48
11 Nong Saeng 8:57 8:58
12 Saraburi 9:09 9:10
13 Kaeng Khoi Junction 9:22 9:23
14 Pha Sadet 9:46 9:47
15 Muak Lek 10:13 10:14
16 Pak Chong 10:52 10:56
17 Sikhiu 11:36 11:37
18 Sung Noen 11:46 11:47
19 Nakhon Ratchasima 12:12 12:24
20 Thanon Chira Junction 12:30 12:31
21 Tha Chang 12:50 12:51
22 Chakkarat 13:05 13:06
23 Huai Thalaeng 13:29 13:30
24 Lam Plai Mat 13:47 13:48
25 Thamen Chai 13:58 13:59
26 Buri Ram 14:19 14:22
27 Huai Rat 14:31 14:32
28 Krasang 14:44 14:45
29 Lam Chi 14:58 14:59
30 Surin 15:07 15:10
31 Sikhoraphum 15:40 15:41
32 Samrong Thap 15:59 16:06
33 Huai Thap Than 16:19 16:20
34 Uthumphon Phisai 16:34 16:35
35 Si Sa Ket 17:00 17:03
36 Kanthararom 17:26 17:27
37 Huai Khayung 17:38 17:39
38 Ubon Ratchathani 18:00 18:00