Visit today  2,383 [ All 7,740,909 ]
Check today 3,896 [ All 13,263,801 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  139 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
42 Bangkok 18:55
43 Sam Sen 19:05 19:07
44 Bang Sue Junction 19:12 19:17
45 Bang Khen 19:27 19:28
46 Lak Si 19:33 19:34
47 Don Muang 19:40 19:42
48 Rangsit 19:51 19:52
49 Ayutthaya 20:25 20:26
50 Ban Phachi Junction 20:47 20:48
51 Saraburi 21:09 21:10
52 Kaeng Khoi Junction 21:22 21:24
53 Pak Chong 22:46 22:49
54 Sikhiu 23:35 23:36
55 Nakhon Ratchasima 0:07 0:23
56 Thanon Chira Junction 0:32 0:36
57 Lam Plai Mat 1:47 1:49
58 Buri Ram 2:22 2:26
59 Krasang 2:48 2:49
60 Lam Chi 3:03 3:04
61 Surin 3:15 3:17
62 Sikhoraphum 3:53 3:54
63 Samrong Thap 4:17 4:18
64 Huai Thap Than 4:30 4:31
65 Uthumphon Phisai 4:44 4:45
66 Si Sa Ket 5:07 5:09
67 Kanthararom 5:38 5:39
68 Ubon Ratchathani 6:15 6:15