Visit today  3,196 [ All 7,661,895 ]
Check today 5,015 [ All 13,135,201 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  141 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 22:45
2 Sam Sen 22:52 22:54
3 Bang Sue Junction 22:59 23:01
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 23:06 23:07
5 Bang Khen 23:11 23:12
6 Lak Si 23:17 23:18
7 Don Muang 23:24 23:25
8 Rangsit 23:34 23:35
9 Bang Pa-in 0:02 0:03
10 Ayutthaya 0:16 0:17
11 Ban Phachi Junction 0:35 0:36
12 Saraburi 0:58 0:59
13 Kaeng Khoi Junction 1:10 1:15
14 Pha Sadet 1:34 1:37
15 Hin Lap 1:45 1:48
16 Muak Lek 2:01 2:08
17 Pang Asok 2:30 2:35
18 Pak Chong 2:54 2:59
19 Sikhiu 3:38 3:39
20 Sung Noen 3:48 3:49
21 Kut Chik 3:57 3:58
22 Nakhon Ratchasima 4:19 4:29
23 Thanon Chira Junction 4:34 4:35
24 Chakkarat 5:05 5:06
25 Huai Thalaeng 5:30 5:31
26 Lam Plai Mat 5:53 5:54
27 Thamen Chai 6:02 6:03
28 Buri Ram 6:30 6:34
29 Huai Rat 6:45 6:46
30 Krasang 6:59 7:00
31 Nong Teng 7:08 7:09
32 Lam Chi 7:17 7:18
33 Surin 7:26 7:29
34 Bu Rusi 7:38 7:42
35 Sikhoraphum 8:05 8:06
36 Samrong Thap 8:23 8:24
37 Huai Thap Than 8:34 8:35
38 Uthumphon Phisai 8:46 8:47
39 Si Sa Ket 9:06 9:08
40 Kanthararom 9:38 9:39
41 Huai Khayung 9:52 9:55
42 Ubon Ratchathani 10:20 10:20