Visit today  3,192 [ All 7,661,891 ]
Check today 5,010 [ All 13,135,196 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  145 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 15:20
2 Sam Sen 15:34 15:36
3 Bang Sue Junction 15:42 15:44
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 15:49 15:50
5 Bang Khen 15:56 15:57
6 Lak Si 16:02 16:03
7 Don Muang 16:08 16:09
8 Rangsit 16:18 16:19
9 Bang Pa-in 16:42 16:43
10 Ayutthaya 16:56 16:57
11 Map Phra Chan 17:07 17:08
12 Phra Kaeo 17:15 17:16
13 Ban Phachi Junction 17:24 17:25
14 Nong Kuai 17:32 17:33
15 Nong Saeng 17:37 17:38
16 Nong Sida 17:45 17:46
17 Ban Pokpaek 17:51 17:52
18 Saraburi 18:00 18:01
19 Kaeng Khoi Junction 18:13 18:15
20 Hin Lap 18:51 18:52
21 Muak Lek 19:06 19:07
22 Pak Chong 19:44 19:49
23 Khlong Phai 20:15 20:16
24 Ban Mai Samrong 20:26 20:27
25 Sikhiu 20:37 20:38
26 Sung Noen 20:48 20:49
27 Nakhon Ratchasima 21:15 21:25
28 Thanon Chira Junction 21:31 21:32
29 Ban Phanao 21:43 21:44
30 Tha Chang 21:54 21:55
31 Chakkarat 22:10 22:11
32 Hin Dat 22:29 22:34
33 Huai Thalaeng 22:45 22:46
34 Lam Plai Mat 23:04 23:05
35 Thamen Chai 23:15 23:16
36 Ban Salaeng Phan 23:25 23:26
37 Buri Ram 23:38 23:41
38 Huai Rat 23:51 23:52
39 Krasang 0:05 0:06
40 Lam Chi 0:20 0:21
41 Surin 0:30 0:32
42 Muang Thi 0:50 0:51
43 Sikhoraphum 1:07 1:08
44 Samrong Thap 1:27 1:28
45 Huai Thap Than 1:39 1:40
46 Uthumphon Phisai 1:52 1:53
47 Ban Niam 2:05 2:06
48 Si Sa Ket 2:19 2:21
49 Ban Khlo 2:41 2:42
50 Kanthararom 2:54 2:55
51 Huai Khayung 3:07 3:08
52 Ubon Ratchathani 3:35 3:35