Visit today  3,182 [ All 7,661,881 ]
Check today 4,998 [ All 13,135,184 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  167 :   Bangkok - Kantang
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 18:30
2 Sam Sen 18:43 18:45
3 Bang Sue Junction 18:52 18:54
4 Bang Bamru 19:10 19:11
5 Taling Chan Junction 19:14 19:15
6 Sala Ya 19:28 19:29
7 Nakhon Pathom 19:56 19:58
8 Ban Pong 20:17 20:18
9 Rachaburi 20:49 20:50
10 Phetchaburi 21:35 21:36
11 Cha-am 22:07 22:08
12 Hua Hin 22:31 22:34
13 Wang Phong 22:53 22:54
14 Kui Buri 23:25 23:26
15 Prachuap Khiri Khan 23:55 23:56
17 Thap Sakae 0:36 0:37
18 Ban Krut 0:53 0:54
19 Bang Saphan Yai 1:10 1:11
20 Bang Saphan Noi 1:27 1:28
22 Map Ammarit 2:03 2:04
23 Pathiu 2:26 2:27
25 Chumphon 3:18 3:28
26 Sawi 4:00 4:01
27 Pak Tako 4:15 4:16
28 Lang Suan 4:33 4:34
29 Lamae 4:55 4:56
30 Tha Chana 5:20 5:21
31 Chaiya 5:42 5:43
32 Tha Chang 5:57 5:58
33 Surat Thani 6:23 6:28
34 Na San 7:05 7:06
35 Ban Song 7:25 7:26
36 Huai Prik 7:39 7:40
37 Krabiat 7:46 7:47
38 Thanpho 7:55 7:56
39 Chawang 8:03 8:04
40 Khlong Chan Di 8:11 8:12
41 Na Bon 8:28 8:29
42 Khlong Chang 8:34 8:35
43 Thung Song Junction 8:45 8:55
44 Thi Wang 9:07 9:08
45 Kapang 9:23 9:24
46 Huai Yot 9:54 9:55
47 Trang 10:31 10:36
48 Kantang 11:20 00:00