Visit today  3,176 [ All 7,661,875 ]
Check today 4,987 [ All 13,135,173 ]
Thai English
Type : Rapid Train  
Train No.  173 :   Bangkok - Nakhon Si Thammarat
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 17:35
2 Sam Sen 17:49 17:51
3 Bang Sue Junction 17:58 18:08
4 Bang Bamru 18:24 18:25
5 Sala Ya 18:42 18:43
6 Nakhon Pathom 19:10 19:12
7 Ban Pong 19:32 19:33
8 Rachaburi 20:06 20:07
9 Phetchaburi 20:53 20:54
10 Hua Hin 21:51 21:54
11 Wang Phong 22:13 22:14
12 Prachuap Khiri Khan 23:16 23:17
16 Ban Krut 0:24 0:25
17 Bang Saphan Yai 0:47 0:48
18 Bang Saphan Noi 1:04 1:05
19 Map Ammarit 1:36 1:37
22 Chumphon 2:48 2:58
23 Sawi 3:30 3:31
24 Lang Suan 4:01 4:02
25 Lamae 4:23 4:24
26 Tha Chana 4:48 4:49
27 Chaiya 5:10 5:11
28 Surat Thani 5:48 6:03
29 Ban Na 6:30 6:31
30 Huai Mut 6:39 6:40
31 Na San 6:45 6:46
32 Phruphi 6:58 6:59
33 Ban Song 7:09 7:10
34 Thanpho 7:34 7:35
35 Chawang 7:41 7:42
36 Khlong Chan Di 7:48 7:49
37 Na Bon 8:05 8:06
38 Thung Song Junction 8:22 8:32
39 Khao Chum Thong Junction 9:08 9:09
41 Khok Khram 9:27 9:28
42 Nakhon Si Thammarat 9:55 00:00