Visit today  3,202 [ All 7,661,901 ]
Check today 5,022 [ All 13,135,208 ]
Thai English
Type : Special Express Train  
Train No.  21 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 5:45
2 Sam Sen 5:57 5:59
3 Bang Sue Junction 6:04 6:06
4 Bang Khen 6:12 6:13
5 Lak Si 6:18 6:19
6 Don Muang 6:27 6:29
7 Rangsit 6:36 6:37
8 Ayutthaya 6:58 6:59
9 Ban Phachi Junction 7:15 7:16
10 Saraburi 7:33 7:34
11 Kaeng Khoi Junction 7:44 7:45
12 Pak Chong 8:52 8:53
13 Nakhon Ratchasima 10:01 10:11
14 Thanon Chira Junction 10:17 10:18
15 Lam Plai Mat 11:13 11:14
16 Buri Ram 11:34 11:37
17 Krasang 11:53 11:54
18 Surin 12:09 12:11
19 Sikhoraphum 12:32 12:33
20 Uthumphon Phisai 13:01 13:02
21 Si Sa Ket 13:18 13:20
22 Kanthararom 13:38 13:39
23 Ubon Ratchathani 14:00 14:00