Visit today  1,969 [ All 7,669,063 ]
Check today 3,000 [ All 13,146,432 ]
Thai English
Type : Special Express Train  
Train No.  3 :   Bangkok - Sila At
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 10:50
2 Sam Sen 11:01 11:03
3 Bang Sue Junction 11:11 11:13
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 11:18 11:19
5 Bang Khen 11:24 11:25
6 Lak Si 11:31 11:32
7 Don Muang 11:38 11:40
8 Rangsit 11:47 11:48
9 Ayutthaya 12:15 12:16
10 Lop Buri 12:59 13:00
11 Nakhon Sawan 14:04 14:07
12 Chumsaeng 14:29 14:30
13 Bang Mun Nak 14:41 14:42
14 Taphan Hin 14:56 14:57
15 Phichit 15:24 15:25
16 Phitsanulok 15:59 16:04
17 Nong Tom 16:32 16:33
18 Phichai 16:50 16:51
19 Ban Dara Junction 17:01 17:06
20 Khlong Maphlap 17:23 17:24
21 Sawankhalok 17:46 18:01
22 Tha Sak 18:50 18:51
23 Tron 18:56 18:57
24 Uttaradit 19:07 19:12
25 Sila At 19:15 19:15