Visit today  357 [ All 9,305,103 ]
Check today 677 [ All 15,792,632 ]
Thai English China
Type : Special Express Train  
Train No.  43 :   Bangkok - Surat Thani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 8:05
2 Sam Sen 8:18 8:19
3 Bang Sue Junction 8:25 8:27
4 Bang Bamru 8:43 8:44
5 Sala Ya 8:56 8:57
6 Nakhon Pathom 9:21 9:22
7 Ban Pong 9:38 9:39
8 Rachaburi 10:03 10:04
9 Phetchaburi 10:40 10:41
10 Hua Hin 11:26 11:29
11 Prachuap Khiri Khan 12:28 12:29
12 Huai Yang 12:45 12:46
13 Ban Krut 13:07 13:08
14 Bang Saphan Yai 13:20 13:21
15 Map Ammarit 13:55 13:56
16 Pathiu 14:15 14:16
17 Chumphon 14:36 14:41
18 Sawi 15:04 15:05
19 Lang Suan 15:29 15:30
20 Lamae 15:43 15:44
21 Tha Chana 16:01 16:02
22 Chaiya 16:17 16:18
23 Surat Thani 16:45 16:45