Visit today  3,203 [ All 7,661,902 ]
Check today 5,023 [ All 13,135,209 ]
Thai English
Type : Express  
Train No.  67 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 21:30
2 Sam Sen 21:40 21:42
3 Bang Sue Junction 21:46 21:48
4 Bang Khen 21:56 21:57
5 Lak Si 22:02 22:03
6 Don Muang 22:08 22:09
7 Rangsit 22:18 22:19
8 Ayutthaya 22:50 22:51
9 Ban Phachi Junction 23:09 23:10
10 Saraburi 23:32 23:33
11 Kaeng Khoi Junction 23:44 23:46
12 Pak Chong 1:02 1:05
15 Nakhon Ratchasima 2:36 2:46
16 Thanon Chira Junction 2:50 2:51
17 Lam Plai Mat 3:58 3:59
18 Buri Ram 4:26 4:29
19 Krasang 4:48 4:49
20 Surin 5:08 5:10
21 Sikhoraphum 5:38 5:39
22 Samrong Thap 5:55 5:56
23 Huai Thap Than 6:05 6:06
24 Uthumphon Phisai 6:17 6:19
25 Si Sa Ket 6:41 6:44
26 Kanthararom 7:09 7:13
28 Ubon Ratchathani 7:50 7:50