Visit today  3,142 [ All 7,661,841 ]
Check today 4,952 [ All 13,135,138 ]
Thai English
Type : Special Express Train  
Train No.  7 :   Bangkok - Chiang Mai
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 8:30
2 Sam Sen 8:40 8:42
3 Bang Sue Junction 8:48 8:50
4 Bang Khen 8:59 9:00
5 Lak Si 9:06 9:07
6 Don Muang 9:12 9:13
7 Rangsit 9:20 9:21
8 Ayutthaya 9:47 9:48
9 Lop Buri 10:28 10:29
10 Nakhon Sawan 11:37 11:40
11 Taphan Hin 12:25 12:26
12 Phichit 12:45 12:46
13 Phitsanulok 13:12 13:22
14 Uttaradit 14:22 14:27
15 Sila At 14:30 14:33
16 Den Chai 15:23 15:24
17 Ban Pin 15:56 15:57
18 Nakhon Lampang 17:30 17:33
19 Khun Tan 18:22 18:23
21 Lamphun 19:14 19:15
22 Chiang Mai 19:30 00:00