Visit today  2,388 [ All 7,740,914 ]
Check today 3,904 [ All 13,263,809 ]
Thai English
Type : Express  
Train No.  71 :   Bangkok - Ubon Ratchathani
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 10:05
2 Sam Sen 10:17 10:19
3 Bang Sue Junction 10:25 10:27
4 Nikhom Rotphai Khomo Sip-et 10:31 10:32
5 Bang Khen 10:36 10:37
6 Lak Si 10:43 10:44
7 Don Muang 10:50 10:51
8 Rangsit 10:57 10:58
9 Ayutthaya 11:24 11:25
10 Ban Phachi Junction 11:43 11:44
11 Saraburi 12:03 12:04
12 Kaeng Khoi Junction 12:14 12:16
13 Pak Chong 13:25 13:27
14 Nakhon Ratchasima 14:27 14:43
15 Thanon Chira Junction 14:47 14:48
16 Chakkarat 15:13 15:14
17 Huai Thalaeng 15:34 15:35
18 Lam Plai Mat 15:50 15:51
19 Buri Ram 16:14 16:17
20 Huai Rat 16:25 16:26
21 Krasang 16:36 16:37
22 Nong Teng 16:43 16:54
23 Lam Chi 17:00 17:01
24 Surin 17:08 17:11
25 Sikhoraphum 17:38 17:40
26 Samrong Thap 17:56 17:57
27 Huai Thap Than 18:07 18:08
28 Uthumphon Phisai 18:18 18:20
29 Si Sa Ket 18:40 18:43
30 Kanthararom 19:07 19:08
31 Huai Khayung 19:17 19:22
32 Bung Wai 19:34 19:40
33 Ubon Ratchathani 19:50 19:50