Visit today  2,392 [ All 7,740,918 ]
Check today 3,911 [ All 13,263,816 ]
Thai English
Type : Express  
Train No.  83 :   Bangkok - Trang
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 17:05
2 Sam Sen 17:19 17:21
3 Bang Sue Junction 17:28 17:30
4 Bang Bamru 17:46 17:47
5 Sala Ya 18:04 18:05
6 Nakhon Pathom 18:31 18:33
7 Ban Pong 18:51 18:52
8 Rachaburi 19:23 19:24
9 Phetchaburi 20:10 20:11
10 Hua Hin 21:07 21:10
12 Bang Saphan Yai 23:38 23:39
14 Chumphon 1:16 1:27
17 Chaiya 3:46 3:47
18 Surat Thani 4:24 4:27
19 Na San 5:05 5:06
20 Ban Song 5:23 5:24
21 Khlong Chan Di 5:57 5:58
22 Thung Song Junction 6:25 6:35
23 Huai Yot 7:29 7:30
24 Trang 8:05 00:00