Visit today  3,175 [ All 7,661,874 ]
Check today 4,986 [ All 13,135,172 ]
Thai English
Type : Express  
Train No.  85 :   Bangkok - Nakhon Si Thammarat
No. Name Station Arr Dep
1 Bangkok 19:30
2 Sam Sen 19:44 19:46
3 Bang Sue Junction 19:53 19:55
4 Bang Bamru 20:11 20:12
5 Sala Ya 20:29 20:30
6 Nakhon Pathom 20:57 20:59
7 Rachaburi 21:49 21:50
8 Phetchaburi 22:35 22:36
9 Hua Hin 23:33 23:36
11 Prachuap Khiri Khan 1:01 1:02
15 Bang Saphan Yai 2:31 2:32
18 Chumphon 4:13 4:23
19 Lang Suan 5:25 5:26
20 Chaiya 6:28 6:29
21 Surat Thani 7:06 7:16
22 Na San 7:54 7:55
23 Ban Song 8:15 8:16
24 Thanpho 8:38 8:39
25 Chawang 8:46 8:47
26 Khlong Chan Di 8:54 8:55
27 Na Bon 9:11 9:12
28 Thung Song Junction 9:27 9:32
29 Khao Chum Thong Junction 10:09 10:10
30 Nakhon Si Thammarat 10:55 00:00